Latvijas virtuve ir kā ceļvedis caur mūsu valsts vēsturi, kultūru un dabas bagātībām. Tā atspoguļo Latvijas dabu, tās četru gadalaiku mainību un tās cilvēku vēsturisko pieredzi un prasmi tikt galā ar dabas doto.
Centrālā loma Latvijas virtuvē ir vietējām izejvielām. Rudzu maize, vai kā mēs to saucam – rupjmaize, ir ikdienas uztura neatņemama sastāvdaļa. Tā tiek gatavota no rudzu miltiem un fermentēta ar kviesīšu raugu, kas tai piešķir tumšo krāsu un unikālo garšu. Rupjmaizi bauda gan vienkārši ar sviestu, gan kā uzkodu ar sieru vai zivju konserviem.
Kartupeļi ir vēl viena būtiska Latvijas virtuves sastāvdaļa, tiek izmantoti gan ikdienas ēdienos, gan svētku galdā. Tradicionālie kartupeļu pankūkas vai kartupeļu biezputra ar sālītu speķi ir daļa no mūsu kulinārās identitātes.
Latvijas virtuve arī atspoguļo mūsu valsts bagātīgās zvejas tradīcijas. Zivis tiek gatavotas dažādos veidos – sālītas, kūpinātas, ceptas vai vārītas. Smiltsērkšķu zupa, piemēram, ir iecienīts vasaras ēdiens, kurā tiek izmantotas svaigas zivis no Baltijas jūras.
Latvijas virtuve ir arī bagāta ar sezonāliem dārzeņiem un augļiem, kas tiek izmantoti gan svaigi, gan konservēti ziemai. Vasaras un rudens ražas laikā ir iecienīti svaigi ogu un augļu kūkas, kā arī dārzeņu salāti un zupas. Ziemā Latvijas virtuve iegūst īpašu garšu, izmantojot konservētus, kūpinātus un sālītus produktus.
Un, protams, mēs nevaram aizmirst par Latvijas dzērieniem. Vietējās alus darītavas un sidra ražotnes piedāvā plašu sortimentu, bet melnais balzams ir unikāls Latvijas liķieris.