fbpx

ZS Grantiņi no Dobeles novada ar dravniecību nodarbojas no 1989 gada. Piedāvājam medu, bišu maizi, propolisu, vaska sveces. Produkciju var iegādāties Dobelē, Spodrības ielā 17 un Dobeles tirgū kā arī dažādos gadatirgos Zemgales reģionā un citur Latvijā.

Medus

Medus ir veselīgs dabas produkts. Ieteicams pie fiziskās un garīgās slodzes, imūnstiprināšanai, svara vērotājiem, pēc operācijām. Ārīgi lieto masāžām, kompresēm, brūču dziedināšanai. Medus ir vērtīgākais no visiem saldinātājiem un it bioloģiski aktīvs produkts. Tā sastāvā ir ogļhidrāti, glikoze, fruktoze, vitamīni minerālviela, antioksidanti, augu fermenti, organiskās skābes un c.v. Medus kā mikroelementu avots ir īpaši vērtīgs.
100g cukura satur 374 kcal.
100g medus satur 330 kcal.
Pieaugušam cilvēkam iesaka dienas devu 100-150 gramus, bērniem 30-50 gramiem medus. Lai ar medu uzņemtu visas vērtīgas vielas, to neiesaka pievienot dzērieniem, kas karstāki par 40 grādiem.
Vērtīgākais ir šūnu medus.
Tas ir dziedniecisks, jo satur arī vaskā esošās vērtīgās vielas. Bites medus kanniņas ir aizvākojušas ar propolisa un vaska vāciņiem. Šūnu medus ir aromātiskāks un ar spēcīgāku garšu, kas daļēji zūd medus mehāniski izsviežot un uzglabājot. Šādu medu košļājot tiek dezinficēts mutes dobums. Košļāšanas procesā visas vērtīgākās vielas caur mutes dobumu ļoti ātri nokļūst asins rites sistēmā.

Bišu maize

Bišu maize ir darba bišu ražots produkts no putekšņiem un nektāra. Putekšņus iepilda šūnās, noblietē un pārsedz ar medus kārtiņu, tur notiek pienskābā rūgšana. Atšķirībā no ziedputekšņiem bišu maizē ir pienskābe. Pienskābe aizkavē kaitīgo mikroorganismu vairošanos. Bišu maizes sastāvā ir olbaltumvielas, minerālvielas, mikroelementi, vitamīni un c.v. Iesaka imūnsistēmas stiprināšanai, pie fiziskās un garīgas slodzes, pēc slimībām.

Propoliss

Propoliss ir dabīgs bišu ražots produkts, ko tās ievāc no augu pumpuriem, ziedu un koku sveķiem, pievienojot vasku un putekšņus. Propolisa sastāvā ir apmēram 50% sveķi, 8% ēterisko eļļu un 30% vaska. Aminoskābes, organiskās skābes, antibiotiskās vielas, minerāļi, vitamīni, mikroelementi un citas vielas. Propolisā esošajām fenolskābēm ir pretiekaisumu, žults dzenoša, urīndzenoša darbība, tā veicina čūlu un brūču dzīšanu, novērš rētu veidosanos.

Vaska sveces

Sveces tiek darinātas ar rokām. Tām ir īpaša aura, kas nepiemīt rūpnieciski ražotām lietām. Bites vasku nevāc, bet ražo pašas. Uz vēderiņa viņām ir vaska spogulīši. Ar kājiņām noņem vasku no spogulīšiem un veido šūnas. Vasks var atšķities pēc krāsas un smaržas. Vaska sastāvā var atrast medu, ziedputekšņus, propolisu un c.v. Bisu vasks ir bioloģiski aktīvs produkts ar baktericīdām īpašībām, kas nezūd pat pēc tehniskās apstrādes. Sveces degot rada patīkamu vieglu aromātu, tas nomierina, noņem galvas sāpes, dezinficē telpas.


Uzrakstiet atsauksmi

Jūsu vērtējums

Claim This Listing

Saņemot pieeju ieraksta administrēšanai, Jūs varēsiet labot un papildināt, regulāri atjaunot informāciju, pievienot attēlus, izvietot reklāmas un daudz ko citu!